27 Kasım 2011 Pazar

Tavsiye kitaplar

Okunan kitaplar kütüphane de güzel güzel yerini alsa da, blog da yerini sanırım geciktiriyorum.Size iki kitapla geldim.


Nilüfer Göle- Mahremin Göçü


Tess Gerritsen- İkiz Bedenler


Nilüfer Göle, benim fikirlerine değer verdiğim, beğendiğim sosyolog/yazar. Özellikle kendisinin samimi objektif duruşu, günümüz aydın geçinen sosyolog/ yazarlara örnek olabilecek nitelikte.

Modern Mahrem bunun en büyük kanıtı. Yetiştiği çevre, sahip olduğu hayat görüşüyle diğer yazarların aksine Modern Mahrem'le başörtüsüne objektif bakabilmiş, bunu ortaya koymuş bir sosyolog.

Mahremin Göçü'yle aslında bir bakıma Nilüfer Göle'nin hayat haritasını inceliyoruz. Kitap, söyleşi tarzında olduğundan samimi bir ortamda Nilüfer Göle'yle 80'lerden, darbe ve cuntacılardan, modernite'den, Akp'den konuşuyormuş hissi veriyor. Söyleşi, Ayşe Çavdar'ın elinden çıkmış.


Eğer bu konulara meraklıysanız kaçırmadan okuyun derim.


Tess Gerritsen,kendi alanında gayet başarılı bir yazar. Doktor oluşu sanırım kitabı yazarken büyük avantaj sağlıyor. İkiz Bedenler yine müthiş bir kurgunun, heyecan ve gerilimin kapılarını aralıyor. Kesinlikle içine alıyor ve bir solukta okuyorsunuz. Her zaman ki gibi Isles & Rizzoli'nin maceraları nefes kesiyor. Fakat kitabın kötü yanı, Isles & Rizzoli dizisinden beri karakterlerin hep dizide ki gibi kafanızda canlanıyor oluşu sanırım :) Böyle kitapların arada çerezlik okunması taraftarıyım. Gayette eğlenceli, harcadığınız vakte acımazsınız;)Herkese keyifli okumalar, kitapsız kalmayın, kalırsanız haberim olsun, bir kargo yeter ;)
5 yorum:

 1. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 2. Evet ömer kesinlikle kitaptaki rizzoliyle dizideki apayrı ama malesef bende tam tersi oluyor :)
  Bana çerezlik geliyr cunku cok kolay okunuyor ve dedıgın gıbı zaman cabuk gecıyor, fıkır kıtaplarına nazaran cerezlık yani.

  Hemen düzelttlim, foto ekleyınce oyle olmus uyarı ıcın tskler

  YanıtlaSil
 3. iyi ettin geldin çekilişe ayın 15inde de başka bir tane yapacagım daha bol kitaplı:)

  YanıtlaSil
 4. Woww, o zaman kesinlikle katılmam şart:) Bende bir etkinlik düzenlemeyi düşünüyorum, muhakak seni de ozaman beklerim ;)

  YanıtlaSil

Birşeyler söyleyesim geldi