6 Mart 2015 Cuma

İki film birden :Hector and the search for happiness / Stranger Than Fiction


Hector and the search for happiness, durup dururken insanı mutlu eden bir film.

Biraz little miss tadı var gibi.

Hector, hayatı son derece "tidy" ve monoton bir pskiyatrist. Hep yapmak istediğimi yapıp bir gün gezi maratonuna çıkıyor araştırma yapmak için.

Konu şu: mutluluk nedir?

Hector'ın tenten tadında tipi filme ayrı bir sevimlilik katmış bir de başına gelen bir sürü şeyler bir sürü güzel cevaplar bulmasına yol açıyor. Tabi ki insan o mutluluk notlarını kaydetmeden geçemiyor. Benim gibi ! :)

Sırf bu notlar bile izleme isteğinizi uyandırdı değil mi? :) Bu notları aldıran olaylar filmin konusunu oluşturuyor ve Hector sonunda mutluluğuna kavuşuyor. mu?


Bunu izleyen bilsin o halde. imdb: 6,9 
Stranger than fiction, son zamanlarda izlediğim en orjinal senaryolardan birine sahip bir film.
Buna rağmen filmde bir şeyler eksik kalmıştı. Sanırım o da Will Ferrell'in oyunculuğu. Biraz yavan kalmış, donuk oynamış. Belki çok ses getirmemesi bu yüzdendir? Yine de es geçilebilecek bir film değil. Kesinlikle çok orjinal ve izlerken " abi çok iyi ya" diyebileceğiniz bir senaryoya sahip. Belki yıllar yıllar sonra bir uyarlaması çekilir ve o çok ses getirir, bilinmez. 

 Sonuç olarak hayatı son derece monoton giden vergi memuru Harold Crick'in bir gün gaipten bir ses duymasıyla yön boyut değiştiren bu filmi izleyin. Sonra bana teşekkür edersiniz :)

imdb: 7,7


Hafta sonu ya da cuma akşamı "ne izlesem?"" derdinden sizi kurtaran kahramanınız melike yazdı.


Ciao.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Birşeyler söyleyesim geldi