28 Ağustos 2015 Cuma

Oh my ghost / Kore Dizisi 2015 Selamlar..
Upuzun zamandır size Kore dizisi tanıtmamışım:o
Eh malum gündem hep yoğun oluyor şöyle iki lakırdı edecek vakit mi kalıyor Allah aşkına :)

Sessizliğimi bu tatlış sevimli minnoş diziyle bozuyorum.
Ablacığımın tavsiyesiyle başlayıp soluksuz izlediğim izlerken ayılıp bayıldığım bir dizi olduğundan oyalanmadan bloguma konuk ettim kendilerini.

Neden bu kadar ayılıp bayıldım?? Çünküüü olaylarrrr bir şefin ve mutfağın etrafında geçiyor. Yihuuu!Ben ki şeflere ve mutfaklarının karizmasına aşık bir insanım. İşin içine romantizm ve gizem de karışınca izlemesem olmazdı.
Konuyu kısaca özetlersem Na bong sun hayaletleri çocukluğundan beri gören,dolayısıyla içine kapanık ezik sosyal olamayan lakin mutfağı ve yemek pişirmeyi çok seven bir kızçemiz. Nasıl olmuşsa ülkedeki ünlü ve becerikli pasta yani makarna şefimizin restaurantına yamak olarak girmiş.
Şefimiz afet. Şefimiz dehşet. Ay bu koreli senaristler ciğerimi biliyorlar benim yaa.. Böyle karizmatik ve burnundan kıl aldırmayan, başrol kızı da magmaya gönderen jönleri dayadılar mı ben ekrana yapışıyorum. Bir de oyunculuk iyiyse uff. Atın beni dizilere :))) Shin sun ae ise kini olan bir hayalet. Yani ölmüş ama içinde  bekarlığı ukte kalmış, cennete gitmemiş dünyada insanların içine girip kinini halletme derdinde.Derken derken hayaletimizle Na bong sunun yolları kesişir. Bizim kinin vucüdünda hayalet bir süre yaşar ve o ezik kızın yerini zilli bir hatun alır. Dolayısıyla olaylar ve actionlar başlar.Detaylıca yorumlayacak olursam :) -spolu kısım- :Jung suk u ilk olarak the king 2 hearts de izlemiştim ki o zaman o sakat bacıyla olan aşklarına bayılmıştım favori çiftimdi onlar. Sonra lee soon shinde sırf onun hatrı için izledim o iu denen kızdan hiç hazetmiyorum zaten. Velhasıl nasıl sıkı bir takipçisi olduğumu anladınız :) Lakin burada bayıldım adama. Çok doğal ve gerçekçi oyunculuğu var. Kendisini alkışlıyor, başarılarının devamını diliyorum. Oppa fightingg''

en sevdiğim sahne. Işık yansımalarına dikkat kalp :)Dizinin son döneminde kızı yine yurt dışına postaladıklarında odasında gitarıyla kızın aramasını beklediği sahne, kızı sarıp sarmaladığı sahne, kendini öve öve bitiremediği sahneler, hayaletin ona dokunduğu sahne, ağladığı sahneler.. İzleyenler gözünüzde potporim canlandı diğmii..
Çok iyi değil miydi? Yalan mı he :)

Kızın oyunculuğu da çok iyiydi. Hayalet ve ezik geçişlerini iyi başarmış.Ben kızı da beğendim.Her şeyden çok senaryoyu beğendim. Mutfak ekibine aşık oldum. Aralarındaki muhabbeti  geyiği çok sevdim. Keşke bende böyle bir mutfakta mutlu mesut yaşasaydım dedim :) Sos şefinin dangalaklıkları, cordonun tatlılığı ki ben  cordona daha çok yer verileceğini sanmıştım, tatil ve yemek muhabbetleri, "congratulationss" diyerek kutlama yapmaları filan :) Hepsi çok güzeldi. Ben zaten gentleman dignity de aralarındaki o kanka muhabbetinden dolayı daha bir bayılarak izlemiştim. Şef bıçağı, mutfakta emir yağdırmalar, restaurant yoğunluğu kalp ben.
Hayaletin olayını da güzel bağladılar. Ezik kızı açıp şefe yar etti, kendi de yaşarken yaşamadığı duyguları yaşamış oldu. Hem de kendi sırrını çözdü. Mukadderat işte :)
 Tadında oldu saçmalamadılar. Klişeyi yapmayıp yani yurt dışına göndermeyip davullu zurnalı şöyle kurtlarımızın döküldüğü bir düğün yapıp kına yaksalardı şayet ben daha mutlu olurdum ama :) En azından sonunu saçma sapan bitirmedikleri için şükrediyorum.İşte böyle tatlış bir dizi arıyorsanız çekinmeden izleyin.

Yaa ne şanslısınızz!! Keşke bende izlememiş olup bu yazıyı okuyor olsaydım :)


4 yorum:

 1. Bu dizi benim en son en sevdiğim dizi oldu :) Sonunun saçma biteceğini düşünmüştüm ama çok güzel bağladılar. Gerçekten çok başarılı, izlenmeye değer bir dizi olduğunu düşünüyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. oh bee sonunda benımle aynı fıkırde olan bırı! Senı kocaman opuyor sarılıyorum!! Etrafımdakıler ızleyıp begenmedıler ve hatta yarıda bırakan bıle var kendımden suphe etmeye baslamıstım :D

   Sil
 2. şu an izleyecek bir dizi arıyorum mel she was pretty i bitirdim... bunu mu tavsiye edresin :)))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evettt kesinlikle şulecim bunu izlee :) Gerçi naptın başladın mı bilmiyorum ama :) Geç mi kaldım acaba. Ben çok sevmiştim belki sende seversin.

   Sil

Birşeyler söyleyesim geldi