17 Haziran 2016 Cuma

İki yabancı olmadan önce - Renee Carlino


Yaz geldi!

Yazlık kitaplara meraba ozaman.

Bunlardan ilki  "İki yabancı olmadan önce" .






Bu kitap Seyhan'cığımın hediyesi. Kitabı elime  aldığım gibi bitirdim diyebilirim. Gerçekten çok akıcı bir hikayeydi. Kitabı kapattığımda ise mutluydum.

Böyle kitaplar bir solukta okunur okunmaları kolaydır ama her zaman hikaye içine almayabilir. Meraktan elimden bırakamayıp ne olucak diye diye iki gecede bitirdim kitabı.
(Uykudan önce kitap okuyanlar klubu var mı?)

Pulitzer ödüllü Matt otuzlu yaşlarında, eşinden yeni boşanmış, hayatının kötü zamanlarını yaşarken metroda üniversite aşkıyla karşılaşıyor. Zamanında kötü ayrıldıkları içinde ona ulaşıp "bir kahve içip anıları yadedelim" diyerek aramaya başlıyor. Sonra görüntü fulu laşıyor ve biz geçmişe gidip Matt -Grace ilişkisini okuyoruz. Geçmişten günümüze doğru gelip hikaye sonlanıyor.

Çok ekstrem bir hikaye olmasa da sıcaktı ve merakla okutuyor kendini.
Yazlık alışveriş yapacaklara tavsiyemdir :)


İKİ YABANCI OLMADAN ÖNCE

Renée  Carlino

Sayfa Sayısı: 368

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: İndigo Kitap


Aşkın ikinci şansı olur mu? İki Yabancı Olmadan Önce - Renée Carlino 15 Yıl 5478 gün Karşılığında ise birkaç dakika…

Ayrılık zordu ama kavuşmak da bir o kadar imkânsızdı bizim için. Aradan geçen onca yıl, yaşanmışlıklarımız, yitirdiğimiz heveslerimiz vardı…

Hayatın bilinmeyen denklemleri, tesadüfleri derken Matt'in çocukluk aşkını görmeyeli on beş yıl olmuştu, tam 5478 gün. Sonra bir çarşamba akşamı, sayısız günlerin içinden bir çarşamba akşamı, yeşil gözlerini hiç unutamadığı ilk göz ağrısıyla karşılaştı. Hayat adil değildi, "On beş yıla karşılık en azından bir selam verebilseydim," diye isyan etti. Ve dünyaya, dünyayı da aşıp evrene bir mektup yazdı:

"Seni gördükten sonra tüm hayallerim, çocukluk anılarım geldi gözümün önüne. Biliyorum, çılgınca gelecek sana, belki de mektubumu okumayacaksın. Yine de her zaman ikinci bir şans vardır, bunu sen de biliyorsun. Haydi bir çılgınlık yapıp on beş yıllık kaybımızı arayalım…"
-Matt-

"İki Yabancı Olmadan Önce duygularınızı canlandıracak, güzel bir hikâye, daha da ileri gidip 'en iyi ikinci şanslar romanım' diyeceğim. Tesadüf aşklar, tutkulu anlar, ruh eşleri… Bu kitap 5 yıldızla dolu!" 
-A Bookish Escape-

"Güçlü ve dokunaklı bir hikâye… İki Yabancı Olmadan Önce büyüsüyle sizi ilk sayfada dünyasına alıp ilk aşkların acısını yeniden hissetmenize sebep oluyor, kitabın sonuna ulaşmak için sayfaları ne kadar hızlı okuduğumu hatırlamıyorum bile!"
-Tracey Garvis-Graves-
(Tanıtım Bülteninden)




2 yorum:

  1. ''The Time We Were Not In Love'' dizisine benzettim konuyu okuyunca.Seviyorum aslında bu tarz konuları.Dizi pek akıcı değildi ama bu roman akıcıymış.Aklımda bulunsun :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. hımm yok yok pek benzemiyor,arkadaşlık vardı ama daha çok aşk vardı. O dizide ise aşktan ziyade arkadaşlık vardı. Bu tam yazlık kitap, sahilde bahçede okunacak türden :)

      Sil

Birşeyler söyleyesim geldi