14 Temmuz 2016 Perşembe

Another Miss Oh - 2016


               

                         Benim için bu yılın Kore dizisi "Another Miss Oh" oldu.

Hatta SG, Gentleman ve İts ok its love dan oluşan mükemmel serime kendisini de katmış bulunmaktayım. Hayırlı olsun.

Bana kalırsa uzuun zaman Kore dizisi seven, takip eden Korecanların  seveceği türden bir dizi.
Neden diye sorarsanız cevap olarak size   "farklı" derim.
Romantik komedilerde özlediğimiz o farklılık bu dizide var.
Kore senaryo bakımından zaten özgün bir dizi sektörüne sahip, bu dizi de gerçekten değişik bir konuya sahipti. Klişelerden uzaktı bana göre.
Oyuncular, yan karakterler inanılmaz güzel harmanlaşmış, kaliteli oyunculardı.
Başrollerin kimyası harikaydı.
Verilen mesajlar süperdi.
Replikler mükemmeldi.
Dizi boyunca sürekli iki saniye önce güldürürken iki saniye sonra ağlatan geçişler vardı ki çook başarılıydı!
Gerçekten koptuğum çok sahne vardı!
Yönetmen,senarist, dekorlar, çekimler, kostümler başarılıydı!
Ve benim için en en en önemli kriter: en mutlu musmutlu sona sahipti!

Eric Mun faktörünü de ekleyelim lütfen. Kendisi bu diziyle beraber bir çok kızın "oppa" sı olmuş durumda :) Eric'ciğimin sesi kalp ben diyor ve susuyorum :)


Konusuna gelirsek, kısaca özetlemeye çalışırsam ,Başrol kızımız Oh hae Young'un başına gelen bir takım talihsiz olaylar ve bu talihsizlik sonucu yaşadığı muazzam aşk.


Oh hae young, evlenmek üzereyken terkedilmiş bir kadın. Hemde "yemek yemene katlanamıyorum" denilerek. Düğünden bir gün önce terkedilmesi yeterince kötüyken bir de o kahreden sebep... Oh hae young düğünü ben iptal ettim diyerek ortalıklarda dolaşıyor.

Her gece sarhoş, her gece berduş.

Park do kyung,bir sene önce düğününde terkedilmiş bir ses yönetmeni. Ters bir adam.
Bir gün aniden kafasında "oh hae young" u görmeye başlıyor, anı gibi. Onu görüyor ve gördükten sonra Oh hae young'la gördüğü şekilde karşılaşıyor. Kader ağlarını örüyor yani.

Do kyung, neden Oh hae young'u görüp duruyor?..

Sanırım spo vermeden bu şekilde özetleyebilirim. Binlerce senaryo türedi dizi devam ederken. İnsanlar ne olacak diye çatladı gerçekten :) Mutlu son mu mutsuz mu, ha öyle mi böyle mi derken çok cici bağladılar kısacası.

Bu diziyi izleyin. Gerçekten çok güzeldi.

Spolu konuşacak olursam:

İlk bölümler dizi çok sarmadı beni. Anlam veremiyordum çünkü. Kız sürekli sarhoş, huysuz. Bir de kızı güzel bulmamıştım başrol için. Meğerse kızın zaten güzel olmaması gerekiyormuş :)
Ama sonra çok alıştım ve diğer güzel oh hae young tan  güzel buldum :) Ve tabiyki şirin.

Dizi  bana göre ikinci /üçüncü bölümden sonra açıldı. Sonlara doğru iyice güzelleşti.
Fantastik yönlerini çok güzel bir zemine oturttular ve verilen mesajlar çok güzeldi.

O kadar çok fazla sahne var ki! Aiyy.. hangisini yazsam bilemiyorum.

Sanırım en en en favori sahnem;


  •  Oh hae Young'un eski nişanlısına gidip  "Park do kyung'u iflas ettir, süründür umrumda değil ama ona vurma" deyişiydi. Ben o sahnede "nolur işini batırma" diye yalvarmasını bekliyordum ama o sevdiceğime vurma dayanamıyorum para mühim değil dedi.. Ben şok ben iptal :) Bana fazlasıyla romantik ve güzel geldi o sahne.

Diğer favorilerim:  • Oh hae young'un kola şişesini eve kadar sürükleyip onu dışarda bırakamaması.  • Başına hep kötü şeyler gelişi, kendini mütemadiyen rezil edişi ama yine de umutla veya takmadan devam edişi,  • Avukat kanka ve çatlak abla ilişkisinin absürtlüğü, tontişliği ve komikliği,  • Park Do kyung'un coolluğu, o çizgiyi hiç bozmayışı. Bir yerde oh hae young'un ondan için " bir üst ligin oyuncusu" diye bahsetmişti. Tam öyle bir adamdı .. Üst lig oyuncusu mahalle kızına aşık oldu :)  • Oh hae young'un annesi kalp ben. Nolursa olsun kızının yanında olup gözyaşını silen anneleri seviyom.  • Hae young'un nolursa olsun aşkında ısrarcı oluşu,çocuk gibi tutturuşu, kolay kadın olması :) Diğer kore dizilerindeki kızlar gibi ezik takılmayışı aşkına sahip çıkışı   • Hae young'un arada kurduğu  "keşke dünyadaki herkes ölse tek kadın ben kalsam, keşke şöyle olsa da böyle olsa" cümleler

  •  En son bölümde Avukat kanka'nın içerde kalıp çiftimizin oynaşmalarına maruz kaldığı sahneler, ne güldüm ya! Gerçekten koptum yani. Şuanda da gülüyorum satırları yazarkene :)

      


             Aklıma şimdilik gelenler bunlar. Ama dizi bunlardan çok daha fazlasıydı.

                                             Umarım keyifle izlersiniz :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Birşeyler söyleyesim geldi